Telegram grupları nedir?

Telegram grupları, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması. WhatsApp, yakın zamanda güncellenmiş hizmet şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili bir uygulama içi bildirim göndermeye başladı. WhatsApp’ın yeni politikası 8 Şubat 2021’den itibaren yürürlüğe girecek ve bu tarihten sonra uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcıların yeni şartları ve gizlilik politikasını kabul etmesi gerekecek.

Telegram grupları Milyonlarca kullanıcı, WhatsApp’ın kullanıcı verilerini. Facebook ile paylaşacağını açıklayan son şartlarına öfkeli, bazı kullanıcılar. WhatsApp’ı kaldırıp Telegram’a geçiyor. Telegram’a geçmeyi planlıyorsanız, özelliklerinden nasıl indireceğinize ve kullanacağınıza kadar sizi bilgilendirmek için buradayız. Telegraf, WhatsApp’ın Yeni Gizlilik Politikasını Tabut Dansı. Viral Meme’yi Kullanarak ‘Ödüyor’, Mesajlaşma Uygulaması En Komik Yoluyla Rakibini Aldı .

Telegram Grupları Güvenilir Mi

Telegram, Telegram grupları Rus girişimci ‘Pavel Durov’ tarafından kurulan çok platformlu bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların grup sohbetleri oluşturmasına, kişileri aramasına, dosya ve çıkartma göndermesine olanak tanıyan diğer çoğu mesajlaşma uygulaması gibi çalışır. Telegram güvenilir mi mesajları yoğun bir şekilde şifrelenir ve kendi kendini imha edebilir. WhatsApp’tan farklı olarak, sohbetlerinize birden fazla cihazdan erişmenizi sağlar ve mesajları diğer tüm uygulamalardan daha hızlı iletir.

Telegram grupları Telegram’ın ayırt edici özelliği güvenliktir ve şirket, tüm kullanıcıların sohbet, grup, katılımcılar arasında paylaşılan medyanın şifrelendiğini iddia eder. Mesajlaşma uygulaması, paylaştığınız mesajlar ve medya için iki saniyeden bir haftaya kadar kendi kendini imha etme zamanlayıcıları ayarlamanıza izin veren yerleşik bir ‘Gizli Sohbet’ özelliği ile birlikte gelir.

telegram grupları
telegram grupları

Telegram Ekşi

Telegram grupları Uygulama, mesajlarınızı bilgisayar korsanlarının saldırılarından korur, 200.000’e kadar üye alabilir ve habercinizi tamamen özelleştirmenize olanak tanır. İletişim numaranız olmasa bile ‘Kullanıcı adı özelliği’ ile Telegram’daki herkesle iletişim kurabilirsiniz. Mesajı göndermek istediğiniz kişiyi bulmak için kullanıcı adıyla arama yapmanız yeterlidir. Telegram’ın en son sürümü sesli aramaları da destekliyor, video süresini, görüntüleri ve belge türünü sınırlayan WhatsApp’ın aksine her türlü dosyayı gönderebilirsiniz.

Telegram, Telegram grupları Apple App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir ve tıpkı diğer mesajlaşma uygulamaları gibi kullanılabilir. Başarılı bir kurulumdan sonra uygulamayı açın, cep telefonu numaranızı girin, adınızı, profil resminizi ekleyin ve hazırsınız. Arkadaşlarınızı, arama çubuğunda kullanıcı adlarıyla arama yaparak uygulamada arayabilirsiniz. Uygulama akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir.

Telegram Grupları Nasıl Bulunur

Paris’te geçen haftaki terörist saldırılardan sonra birçok kişi trajik olaylara öfkesini, hayal kırıklığını ve sempatisini göstermek için Facebook ve Twitter’a gitti. Telegram grupları Bununla birlikte, saldırılar sırasında ve sonrasında başka bir sosyal uygulama aynı derecede meşguldü, ancak Fransız başkentindeki vahşet için tebrikler ve teşviklerle.

Telegram grupları Bu uygulama Telegram’dı ve başlangıçta. Rus istihbaratına karşı bir tepki olarak oluşturulan şifreli uygulamanın, IŞİD üyelerinin nasıl iletişim kurduğu, işlettiği ve hatta işe alımlarının ayrılmaz bir parçası haline geldiği artık netlik kazanıyor.

Telegram, bu hafta 12 dilde hizmetin 78 kanalını kapatarak hızlı bir şekilde yanıt verdi ve kullanıcılara uygunsuz içeriği işaretlemek ve bildirmek için daha fazla yol sağladı. Bu iyi bir haber gibi görünse de, birkaç dile bölünmüş kanalların miktarı, IŞİD ağının ne kadar büyük göründüğünün tüyler ürpertici bir hatırlatıcısı.

Telegram Grupları Bulma

İki yıl önce Rusya’nın Facebook rakibi VK’nın arkasındaki aynı kişiler tarafından oluşturulan Telegram, Rus istihbarat servisleriyle yapılan birkaç denemeden sonra oluşturuldu. Telegram grupları Hizmet ilk olarak Pavel ve. Nicolai Durov tarafından oluşturuldu ve hükümet istihbarat servislerinin müdahalesi olmadan dosyaları ve mesajları hızlı bir şekilde göndermek için güvenli bir yer olarak tasarlandı.

İlginç bir şekilde, kardeşler ayrıca Edward Snowden’ı hizmeti yaratmak için ana ilham kaynaklarından biri olarak gösteriyorlar. Birçok kullanıcı siyasi nedenlerle geçiş yapmış olsa da, gizlilik odaklı birçok Whatsapp kullanıcısı, Whatsapp’ın Facebook tarafından satın alınmasından sonra Telegram’a geçti.

Telegram grupları 2013’ten bu yana, hizmetin kullanımı önemli ölçüde arttı. Bu yılın başlarında TechCrunch ile yaptığı röportajda Telegram kurucu ortağı. Pavel Durov, hizmetin halihazırda 62 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu ve günde yaklaşık iki milyar e-posta gönderildiğini belirtti. Özellikle Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu’da olmak üzere her gün yaklaşık. 220.000 kullanıcının katılmasıyla bu sayı şimdi daha da fazla olacak.

Telegram Grupları ve Kanalları

Uygulamayı baskıcı rejimlerde olanlar için güvenli hale getirmek için tasarlanan birçok özelliğin, onu IŞİD destekçileri için de ideal hale getirdiği görülüyor. Dolayısıyla Telegram grupları Telegram’ın web sitesinde, kendi kendini silen mesajlar ve ağır şifreleme gibi özelliklerin yanı sıra, IŞİD’in uygulamayı kullanmasının ana yollarından biri olan kanal özellikleri de açıklanıyor

Telegram, birkaç halka açık ISIS kanalını kaldırdı, ancak bunu bir dizi uyarıyla yaptı. Telegram, tasfiyenin ardından yaptığı açıklamada, “Terörist (IŞİD bağlantılı) botları ve kanalları engellediğimiz sürece, barışçıl bir şekilde alternatif görüşler ifade eden hiç kimseyi engellemeyeceğiz” dedi.

“Örneğin, bir ülkede hükümeti eleştirmek yasa dışıysa, Telegram grupları Telegram bu tür siyasi güdümlü sansürün bir parçası olmayacaktır. Bu, kurucularımızın ilkelerine aykırı” dedi.

Telegram Sohbet Grupları

Telegram, Telegram grupları IŞİD’in halka açık kanallarını kapatmak için harekete geçerken, şimdi kendisini zor bir durumda buluyor. Daha fazla terör saldırısı ve giderek daha endişeli bir kamuoyu karşısında, gizlilik ve şifreleme kurallarını ve üzerine kurulduğu idealleri çiğniyor mu?

Cevap, şimdilik, kesin bir hayır. Pavel Durov, TechCrunch’a. “Kanallar tamamen farklı bir iletişim aracını temsil ettiğinden , tamamen farklı bir yaklaşım gerektiriyor” dedi. “Özel sohbetlere gelince, bizim için kutsal kalırlar. Orada bir tavır değişikliği olmayacak.”

Telegram grupları Zayıf kullanıcı güvenliği ve kısıtlı özellikler nedeniyle WhatsApp’tan geçiş yapmak denilince ilk akla gelen uygulama Telegram oluyor. Bu anlık mesajlaşma uygulaması, WhatsApp’tan çok daha güvenli olduğunu iddia ediyor ve kesinlikle Facebook’a ait mesajlaşma uygulamasında bulunmayan birçok özellik sunuyor.

2013 yılında piyasaya sürülen Telegram, Google Play Store’da halihazırda 500 milyondan fazla indirme elde ettiği ve en son istatistiklere göre tüm dünyada yaklaşık 400 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu için kullanıcı tabanı açısından çok yol kat etti.

Telegram grupları WhatsApp ile karşılaştırıldığında, birçok insan Telegram’dan, doğasından ve uygulama tarafından sunulan ve onu WhatsApp’tan farklı kılan özelliklerden habersizdir. Size Telegram hakkında daha fazla bilgi vermek için, burada Telegram’ın tam olarak ne olduğunu, ana özelliğinin ne olduğunu ve anlık mesajlaşma uygulamasıyla ilgili birkaç harika ipucu ve püf noktasını tartışacağız.

Telegram Forex

Basit bir deyişle, Telegram, yalnızca anlık mesajlaşmadan çok daha fazlasını gerçekleştirmenize izin veren bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Farklı gruplara katılarak en son bilgileri almak için platformu kullanabilirsiniz. Bu gruplar ayrıca ücretsiz, premium hesaplar, Telegram grupları yeni çıkan filmler ve şovlar için en yeni uygulamaları edinmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca kendi kendini imha eden mesajlar, Telegram grupları hareketli çıkartma paketleri, uygulama içi resim düzenleyici ve Telegram’da olmayan özellikler gibi özelliklere de sahip olabilirsiniz. Uygulama, ezeli rakibi WhatsApp’ta asla yapılamayacak olan tek bir grupta yaklaşık 200.000 üye tutma kapasitesine sahip. Ayrıca Telegram’da gönderdiğiniz ve aldığınız mesajlar. WhatsApp’a kıyasla daha güçlü şifrelemeye sahiptir.

Telegram grupları Diğer tüm mesajlaşma uygulamaları gibi, resmi. Telegram habercisini Google Play Store veya Apple App Store’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranızı kullanarak kayıt olabilir ve hesabınızı oluşturabilirsiniz. Uygulamanın en iyi yanı, diğer gruplara katılmak için onları uygulamada aramanız ve hemen birleştirmeniz yeterli olmasıdır.

Telegram grupları Üstelik sürekli numaranızı paylaşmak yerine. Telegram ID’nizi kullanarak kişilerle sohbet edebilirsiniz. Telegram’ı masaüstünüzde veya akıllı telefonunuzda rahatınıza göre kullanabilirsiniz. Windows, Linux veya Mac için Telegram’ın masaüstü uygulamasını indirmek için Telegram’ın resmi web sitesini ziyaret edip oradan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir